وکیل مدافع اولیای دم ساسان نیک نفس: پرونده‌ای با اتهام قتل عمد در دادسرای جنایی تهران تشکیل شده است

تصویر پیش فرض

تصویر پیش فرض


وکیل مدافع پدر و مادر ساسان نیک نفس درباره آخرین اقدامات خود اعلام کرد که به وکالت از اولیای دم از برخی مسئولان مرتبط با متوفی به اتهام قتل عمد شکایت کرده است.

علی شریف‌زاده اردکانی، وکیل اولیای دم ساسان نیک نفس، در حساب رسمی خود از تشکیل پرونده جنایی درخصوص مرگ این زندانی خبر داد و نوشت:

وکیل شریف زاده همچنین در توییتی دیگر درباره آخرین وضعیت پیگیری های خود در راستای احقاق حقوق اولیای دم ساسان نیک نفس از جلسه ای با قاضی شهریاری خبر داده و افزود:

امروز صبح پس از مراجعه به دادسرای جنایی ، طی جلسه ای که با آقای شهریاری سرپرست محترم دادسرا داشتم پرونده به شعبه اول ارجاع و بازپرس محترم جناب دشتبان ، سریعا به زندان مراجعه کردند تا تمامی ابعاد حادثه بخصوص دوربین های زندان ، پرونده بهداری و … بررسی و ضبط شود

لازم به ذکر است بنا بر گزارش های موجود ساسان نیک‌نفس یکی از افرادی بود که در آذر ماه ۹۸ با اتهاماتی از قبیل “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری” به زندان محکوم شده بود.

گویا برای این زندانی حکم هشت سال حبس مقرر شده که پنج سال آن از مرداد سال ۹۹ به اجرا گذاشته شد. این زندانی فوت شده در اندرزگاه ۶ زندان فشافویه تحمل حبس می کرده است.

اطلاعیه سازمان زندان‌های تهران درباره دوران حبس و مراقبت بهداشتی از ساسان نیک نفس

طبق اعلام روابط عمومی زندان‌های استان تهران بر اساس اعلام بهداری ندامتگاه زندانی فوق الذکر، روزانه دارو‌های مراقبت تحت نظری از سوی بهداری زندان دریافت و انسولین قلمی که توسط خانواده تهیه می‌گردید در داخل اندرزگاه تزریق می‌کرده است.

در این اطلاعیه آمده است:

زندانی ساسان نیک نفس فرزند محمد با محکومیت ۵ سال حبس از سوی دادسرای عمومی تهران وارد زندان شده و در اندرزگاه ۶ زندان اسکان داشته است.

نامبرده در بدو ورود و درفرآیند تکمیل پرسشنامه‌های شخصیت اعلام داشته سابقه یک نوبت اقدام به خودکشی از طریق مصرف قرص داشته است.

بر اساس اعلام بهداری ندامتگاه زندانی فوق الذکر روزانه داروهای مراقبت تحت نظری از سوی بهداری زندان دریافت و انسولین قلمی که توسط خانواده تهیه می گردید در داخل اندرزگاه تزریق می کرده است.

این زندانی در طول مدت زمان حضور در زندان تاکنون حدودا ۳۵ مرتبه توسط پزشکان متخصص اعم از اعصاب و روان، دندانپزشکی ، متخصص داخلی، روانپزشک ، روانشناس و پزشک عمومی ویزیت گردیده و در چهار نوبت با هماهنگی دادیار ناظر زندان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی خارج از ندامتگاه اعزام شده بود.

نامبرده در مورخ ۰۰/۰۳/۱۵ ساعت ۷:۴۰ به علت خروج ترشحات خونی از دهان و بینی به بهداری واحد ۲ اعزام و تشخیص پزشک وقت به علت کاهش سطح هوشیاری در ساعت ۰۸:۰۰ به بهداری مرکز اعزام می گردد و اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد و بنا به اظهارات پزشک معالج نامبرده پس از سیر انجام اقدامات درمانی حال عمومی وی مساعد و اقدام به مصرف آب و دو قاشق غذا به دلیل عدم افت قند می نماید و شرایط جسمانی رو به بهبودی بوده است که طی مکالمه‌ای که با پزشک داشته است اعلام می دارد از احدی زندانیان چند عدد قرص گرفته و مصرف نموده و پس از مصرف شرایط وی نرمال نبوده است که نامبرده مجدداً تشنج کرده و بنا به تشخیص پزشک سریعا در ساعت ۱۷:۲۰ به صورت اورژانسی به بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شود و در نهایت این زندانی در بیمارستان فوت می‌شود.

وکلاپرس

خدمات الکترونیک