ماهانه ۱۵ هزار پرونده در دیوان عدالت اداری رسیدگی می شود


رییس دیوان عدالت اداری کشور گفت:ماهانه ۱۵ هزار پرونده در حوزه‌های مختلف در دیوان عدالت کشوری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حکمت‌علی مظفری در حاشیه دیدار مردمی و در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان پرونده در پایان سال به ۳۰۰ هزار پرونده می رسد که در دیوان عدالت اداری کشور مورد بررسی قرار می گیرد و به همین میزان نیز حکم مقتضی صادر می شود.

این مسوول با بیان اینکه درخواست های مردم در دیدارهای مردمی توسط عوامل مستقر در سیستم ثبت می شود، ادامه داد: این درخواست ها به صورت کاملا به روز و به ساعت در تهران توسط همکاران ضمیمه پرونده می شود و با دستور لازم به کارشناس و شعبه مربوط ارجاع داده می شود.

رییس دیوان عدالت اداری کشور ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته به طور معمول در سفرهای استانی به درخواست های مردمی طی ۱۵ تا ۲۰ روز پاسخ مقتضی داده می شود تا مردم بدانند پرونده آنها در چه مرحله ای قرار دارد.

وی با بیان اینکه سفرهای دیوان عدالت اداری تشریفاتی نیست، اظهار داشت: هدف از این سفرها شنیدن صدای مردم و در نهایت پاسخگویی به آنها مطابق با مقررات و قوانین است.

حجت الاسلام مظفری با تاکید بر اینکه رسیدگی به پرونده ها در دیوان عدالت اداری مبتنی بر نوبت است، اضافه کرد: در عین حال در برخی موارد با توجه به اقتضائات، پرونده ای خارج از نوبت رسیدگی می شود.

 

خدمات الکترونیک