کسب و کار دانستن وکالت توهین به جایگاه وکیل است


حجت‌الاسلام موحد گفت: برخی از نمایندگان بر این عقیده هستند که وکالت را باید کسب و کار بدانیم، در صورتی که به اعتقاد من چنین تلقی اشتباه است، کسب و کار دانستن وکالت هم توهین به جایگاه والای وکیل است و هم آثار بسیار خطرناکی در پی آن مترتب می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین «سید حاجی محمد موحد» عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس، با اشاره به کاهش سطح علمی وکلا در پی تصویب و اجرایی شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: بنظرم کاهش سطح علمی وکلا در پی تصویب و اجرایی شدن قانون تسهیل به حدی که برخی مطرح می‌کنند، نیست، اما اگر آنچه منتقدان این قانون بیان می‌کنند احراز شود، قطعا پیگیری ما را در پی خواهد داشت.
حجت‌الاسلام موحد خاطرنشان کرد: معتقدم سطح آزمون وکالت بسیار بالاتر از آن چیزی است که برخی مطرح می‌کنند، در غیر اینصورت افت سطح علمی پذیرفته شدگان این آزمون به عنوان یک نقیصه باید مورد توجه قرار گیرد.
این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا وکالت کسب و کار تلقی می‌شود؟ گفت: برخی از نمایندگان بر این عقیده هستند که وکالت را باید کسب و کار بدانیم، در صورتی که به اعتقاد من چنین تلقی اشتباه است، کسب و کار دانستن وکالت هم توهین به جایگاه والای وکیل است و هم آثار بسیار خطرناکی در پی آن مترتب می‌شود.
وی افزود: ما در بررسی‌های خود باید جایگاه هر مجموعه‌ای را مدنظر داشته باشیم و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنیم.
حجت‌الاسلام موحد در خصوص ارسال لایحه قوه قضاییه برای اصلاح روند جذب وکیل تصریح کرد: ما قطعاً تلاش خود را می‌کنیم تا مشکلات فعلی بر طرف شود.

خدمات الکترونیک