وکالت ابزار مهم تحقق عدالت است

تصویر پیش فرض

تصویر پیش فرض


استاندار اصفهان در سی و هفتمین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در جمع مدیران نهاد وکالت سخنانی در خصوص اهمیت و جایگاه این نهاد ابراز داشت.

دکتر عباس رضایی بیان داشت: وکالت ابزار مهم تحقق عدالت است و صد البته بی توجهی به امر وکالت آسیب به حقوق حقه مردم است.

استاندار اصفهان در خلال این همایش خواستار تعیین سرانه هر وکیل برای جامعه شد و اذعان داشت می بایست تعیین گردد یک وکیل چه تعداد پرونده می تواند داشته باشد. لازم است تحقیقی انجام شود که آیا تعداد وکیل اندک است یا نه و جامعه کنونی به تربیت و تحصیل چه تعداد وکیل نیاز دارد.

وی با بیان اینکه وکیل و قاضی مقابل هم نیستند و درکنار هم قرار دارند، ادامه داد: حضور وکلا برای تحقق یک داوری عادلانه امری ضروری است و لازم است که کانون وکلا دسترسی آسان و ارزان مردم را به وکیل فراهم سازد.
عباس رضایی با اشاره به اینکه وظیفه وکلا احقاق حق مردم است و نباید دچار مشکلات صنفی و مسائل مالی شوند، ادامه داد: شغل وکالت در همه جوامع از جایگاه خاصی برخوردار است و امروزه در جوامع اروپایی جایگاه و درآمد وکلا قابل قبول است.

ما باید جایگاه وکالت را توسعه دهیم و همواره حرمت امامزاده را متولی نگه می دارد.

بازار خدمات حقوقی کشور یکبار برای همیشه باید تدوین شود و اگر مشکلی در بازار خدمات حقوقی داریم باید معلوم گردد و اگر ایرادی در این زمینه وجود دارد باید دید با چه ابزاری می توان آن را حل کرد.

وی با بیان اینکه نمی دانم کسب و کار شناختن وکالت صحیح است یا نه، اظهار داشت در هر حال وکالت منبع درآمد هست و لازم است برای سیاستگذاران ذات وکالت درست تبیبن شود تا صاحبان این فن دچار مشکل نشوند.

استاندار اصفهان در پایان از زحمات وکلا در تمام نقاط کشور به ویژه اصفهان قدردانی نمود.

روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران

خدمات الکترونیک