هشدار پلیس راهور درباره خرید خودروهای کارکرده وارداتی بدون پلاک ملی


رئیس پلیس راهور فراجا نسبت به خرید خودروهای کارکرده وارداتی بدون پلاک ملی هشدار داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فراجا، سردار سیدکمال هادیان‌فر با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص واردات خودروهای دست دوم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی واردات خودروهای دست دوم را تصویب و به دولت ابلاغ کرده است. دولت نیز به وزارت صمت ابلاغ کرده است که خودروهای دست دوم وارد شود، اما فعلا ساز و کار این موضوع مشخص نشده است.

وی ادامه داد: موضوع مهمی که وجود دارد این است که فعلا آیین‌نامه‌ای در خصوص نحوه واردات، تامین ارز و یا میزان واردات مشخص نشده است، اما متاسفانه عده‌ای سودجو در فضای مجازی اقدام به انتشار فیلم‌هایی از خودروهای موجود در کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌کنند و قیمت‌های غیرصحیح نیز مطرح می‌کنند.

هادیان‌فر تصریح کرد: سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معرفی شماره تلفن یا دفاتر در تهران و شهرستان‌ها می‌کنند که متقاضیان برای واریز پول و ثبت سفارش خودرو اقدام کنند، در حالی که آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو هنوز به تصویب هیأت‌وزیران نرسیده است.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: هموطنان عزیز مبادرت به پیش‌خرید یا واریز وجه ریالی و دلاری به هیچ شخصیت حقوقی اعم از افراد و شرکت‌ها نکنند، چون هیچ یک از خودروهای مذکور تا ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آن از سوی دولت، قابلیت شماره‌گذاری را ندارد. از این رو، لازم است تا زمان تعیین ضوابط واردات خودرو در هیأت‌دولت، مردم از خرید و سفارش خودروهای وارداتی دست دوم یا صفر کیلومتر اجتناب کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا ضمن ارائه هشدار به شهروندان تاکید کرد: تا زمانی که آیین‌نامه و ضوابط مصوبه هیأت‌وزیران برای واردات خودروهای کارکرده تصویب نشود، هموطنان هوشیار باشند و فریب سود جویان را نخورند.

خدمات الکترونیک