نبود استقلال کانون وکلا به نفع نظام نیست

تصویر پیش فرض

تصویر پیش فرض


در ادامه همایش وکیل محمد جندقی کرمانی پور پیشکسوت کانون وکلای دادگستری کشور در سی و هفتمین همایش اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری اظهار داشت: کانون وکلا ریشه در زمین دارد و حذف استقلال آن و ضربه به شان آن به نفع نظام نیست.

به گزارش دبیرخانه سی و هفتمین همایش سراسری کانونهای وکلای کشور، جندقی با اشاره به اینکه ۷۰ سال بدون مشکل کار کردیم و اگر قانون وکالت دچار اشکال هم باشد، نیاز به وضع قانون جدیدی نیست‌ بلکه با تغییر چند ماده قانونی می توان قانون قدیمی را اصلاح نمود، ادامه داد: با حذف موادی از قوانین مربوط به وکالت شانیت کانون وکلا را زیر سوال برده اند که درواقع آسیب به شانیت وکلا ، آسیب به نظام است.
وی رابطه حسنه ی بین وکلا و دادگستری به ویژه در اصفهان را یک امتیاز خواند و بیان داشت: بدون وکیل نمی توان به حقوق حقه و عدالت در جامعه رسید .

جندقی با اشاره به اهمیت استقلال وکالت، افزود: در برنامه پنجم توسعه کشور مقرر بود طرح جامع وکالت تدوین شود که ما نظرمان به اصلاح قانون قبلی وکالت است .
این پیشکسوت نهاد وکالت اضافه کرد: قهر کردن از کانون وکلا، از خانه خود به جای کوشش در راستای تقویت آن تنها موجب این خواهد شد که بدنه وکلا ضعیف شود.

وی با انتقاد از پاره ای ضعف ها و ناهماهنگی ها در دوره های مختلف کانون گفت این اختلاف ها نباید موجب دلسردی وکلا شود و می بایست وکلا خود به یکدیگر کمک نمایند.

جندقی در پایان با قدردانی از کانون اصفهان در پیشرو بودن در زمینه فعالیت های صنفی ابراز امیدواری کرد؛ این همایش و نشستهای این چنین بتواند جامعه وکالتی منزه و پاک از کسانیکه نمی خواهند قوانین را رعایت کنند به وجود بیاورد.

روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران

خدمات الکترونیک