نایب رییس اسکودا: طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار در واقع طرح پذیرش مردودین آزمون وکالت است

نمونه کارنامه آزمون وکالت ۱۳۹۷

نایب رییس اسکودا طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار را طرح پذیرش مردودین آزمون وکالت خواند که منجر به نابودی نهاد وکالت و اضرار حقوق مردم خواهد شد.

وکیل ابراهیم کیانی، نایب رییس اسکودا، در گفت و گو با خبرگزاری فارس بیان کرد: بخش مهمی از این طرح به دنبال جذب اشخاصی است که مردودین آزمون وکالت هستند و به نظر می‌رسد این طرح را باید طرح پذیرش مردودین آزمون وکالت نامگذاری کرد.

وی افزود: دلیل ما در خصوص این مطالب این است که معیاری که در این طرح برای پذیرش تعیین شده است را با نمرات داوطلبین سال ۱۳۹۷ در کانون‌های ایلام، یزد، اصفهان و مازندران تطبیق دادیم که مشخص شد داوطلبان با نمرات بسیار پایین و حتی منفی را باید پذیرش کنیم و به آن‌ها پروانه وکالت بدهیم.

در ادامه برخی از کارنامه های مورد نظر این عضو هیأت رییسه اسکودا را مشاهده می کنید:

نمونه کارنامه آزمون وکالت ۱۳۹۷
نمونه کارنامه آزمون وکالت ۱۳۹۷
نمونه کارنامه آزمون وکالت ۱۳۹۷
نمونه کارنامه آزمون وکالت ۱۳۹۷

کیانی با بیان اینکه امکان تطبیق این شرایط در سال‌های دیگر و تمام کانون‌های وکلا وجود دارد گفت: با دقت در این کارنامه‌ها مشخص می‌شود که معیار پذیرش در این طرح جذب اشخاصی است که نمرات آنها ۶ یا ۵ است و در نتیجه تصویب این طرح منتهی به ورود افرادی به حرفه وکالت می‌شود که صلاحیت لازم را ندارند. این در حالی است که در هیج جای دنیا به شخصی که نمرات اکتسابیش زیر ۳۰ درصد باشد پروانه وکالت نمی‌دهند.

نایب رئیس اسکودا در پایان تأکید کرد: تصویب این طرح باعث نابودی نهاد وکالت و اضرار حقوق مردم خواهد شد چراکه چگونه شخصی که نمره ۶ از ۲۰ اخذ نموده می‌تواند به عنوان وکیل از حقوق مردم دفاع کند؟

لازم به ذکر است طرح مذکور در دستور کار روز سه شنبه(۱۸ خرداد ۱۴۰۰) کمیسیون جهش و رونق تولید بوده و برخی از نمایندگان حاضر در این کمیسیون به دنبال تصویب طرح یاد شده در صحن علنی مجلس تا پایان ماه جاری هستند.

خدمات الکترونیک