سخنگوی قوه قضاییه: تشکیل پرونده قضائی برای برخی پلتفرم های داخلی / اگر پلمب یا توقیف هایی در این زمینه صورت پذیرفته بدون اطلاع و صدور دستور مربوطه از سوی قوه قضائیه بوده!


سخنگوی قوه قضائیه در جلسه هفتگی خود با رسانه اعلام کرد که قوه قضائیه اطلاعی از پلمب یا تعلیق سکوهای داخلی نداشته و دستوری در این زمینه صادر نکرده است.

در شرایطی که طی روزهای گذشته برخی سکوها و استارتاپ‌های داخلی مثل دیجیکالا، طاقچه و ازکی به دلیل پوشش نامتعارف برخی پرسنل و عدم رعایت حجاب توسط آن‌ها پلمب یا تعلیق شدند، سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که قوه قضائیه هیچ دستوری در این زمینه نداده است.

به گزارش میزان، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه نشست خبری سی‌‎ام خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی پیرامون اینکه با توجه به اینکه اخیرا برخی کارکنان سکو‌ها در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر نامناسب از وضعیت بانوان شاغل بدون حجاب کرده اند که برخورد‌هایی نیز از قبیل پلمب و توقیف فعالیت با آن‌ها انجام شده است آیا این برخورد‌ها با تایید و مجوز قوه قضاییه صورت گرفته و پرونده فضایی هم برای آنان تشکیل شده است یا خیر؟ اظهار کرد: رعایت قوانین و احترام به آن جزو وظایف آحاد جامعه و نشانه فرهیختگی و مدنیت پذیری افراد است.

وی افزود: حجاب نیز جزو همین قوانین مترقی و مورد احترام آحاد جامعه مسلمان ایران در طول قرن‌های متمادی بوده است.

ستایشی با تاکید بر اینکه متاسفانه اخیرا چند سکوی داخلی در اقدامی نامناسب و خلاف قانون دست به انتشار تصاویری زدند که مورد نکوهش جامعه و خلاف فرهنگ بومی ما بود، بیان کرد: پرونده قضایی برای این سکو‌ها در واحد‌های قضایی مربوطه در قوه قضاییه تشکیل شده و دستگاه قضایی به صورت جدی و محکم در راستای انجام وظایف قانونی و صیانت از حقوق فرهنگی مردم و حراست از پایه‌های تمدنی آنان با حساسیت این مساله را دنبال خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: اگر پلمب یا توقیف‌هایی در این زمینه صورت پذیرفته است بدون اطلاع و صدور دستور مربوطه از سوی قوه قضاییه بوده و تاکنون چنین دستوری مبنی پر پلمب اماکن یا واحد‌های متخلف صادر نکرده ایم.

خدمات الکترونیک