رضایی نماینده مجلس: ورود فرد بدون صلاحیت علمی در حرفه تخصصی وکالت به حقوق مردم لطمه می‌زند


علی رضایی نماینده مجلس، در واکنش به مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی درباره نهاد وکالت، بر لزوم وجود حداقل نمره در آزمون وکالت تاکید کرد و گفت: باید شأن کانون وکلا و اقتدار این نهاد حفظ شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با وکلاپرس، با اشاره به لزوم حفظ استقلال نهاد وکالت اظهار داشت: قطعاً باید برای پذیرش وکیل حداقل نمره در نظر گرفته شود تا افرادی که صلاحیت علمی لازم را ندارند، نتوانند به این حرفه تخصصی و خطیر که با جان و مال و ناموس مردم سر و کار دارد ورود پیدا کنند.

علی رضایی،  نماینده کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در استان کرمانشاه، تصریح کرد: از سوی دیگر قطعاً نباید اجازه دهیم که استقلال کانون وکلای دادگستری خدشه‌دار شود، شاهد هستیم که در ماه‌های اخیر نهادها و سازمان‌های مختلف موضع‌گیری‌هایی را انجام دادند که در تضاد با استقلال کانون وکلا به عنوان قدیمی‌ترین نهاد مدنی کشور است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم که باید شأن کانون وکلا و اقتدارش حفظ شود، تا وکلا بتوانند به خوبی از حقوق مردم دفاع کنند، همچنین باید به سطح علمی کسانی که به حرفه وکالت ورود پیدا می‌کنند توجه بیشتری داشته باشیم؛ زیرا، ورود فرد بدون صلاحیت علمی در حرفه تخصصی وکالت به حقوق مردم لطمه می‌زند.

 

خدمات الکترونیک