درباره برایان موندوا ؛ وکیل قلابی که در ۲۶ پرونده موفقیت کسب کرد


افشا شدن هویت جعلی یک وکیل قلابی در کنیا که در ۲۶ پرونده موفقیت کسب کرده است، جنجالی را در سیستم حقوقی و نظام قضایی این کشور به راه انداخته است.

به گزارش وکلاپرس، برایان موندوا نجاگی (Brian Mwendwa Njagi) جوان ۳۳ ساله کنیایی، با اتهام جعل اسناد رسمی، تظاهر به امر وکالت و سرقت هویت مواجه شده است.

برایان موندوا موفق به کسب گواهینامه آموزش متوسطه کنیا (KCSE) با نمره B+ شد و پس از این موفقیت تحصیلی، برای ادامه تحصیل در دانشگاه چوکا (شهرستان تاراکا-نیتی، در حدود ۱۸۶ کیلومتری نایروبی، کنیا) پذیرفته شد.

برایان پس از قبولی در دانشگاه موفق شد در دفتر دادستان مشغول به کار شود و همین امر باعث شد زمانی که آنجا مشغول به کار بود، نام خود را به عنوان وکیل با وضعیت «غیرفعال» در میان اسامی وکلا ثبت کرده و سپس آن برای دسترسی به سیستم دادگاه استفاده کند.

طبق اطلاعات موجود موندا سه سال است که به عنوان وکیل مدافع در دادگاه حاضر می شود. اما در سپتامبر ۲۰۲۳، زمانی که برایان تلاش کرد به پورتال جعلی اش در انجمن حقوقی کنیا (LSK معادل کانون وکلای دادگستری) وارد شود، با شکست مواجه شد و تلاش های مجدد او جهت ورود به سیستم از جمله تغییر پروفایل و … موجب شد تا هویت جعلی وی فاش شود!

در همین راستا انجمن حقوقی کنیا (LSK) با انتشار تصویری از برایان در توئیترش اعلام کرد که این شخص بدون داشتن هیچ گونه سابقه ای، خود را به عنوان وکیل معرفی کرده است.

خدمات الکترونیک