خبرنگاران از معاضدت قضایی برخوردار می‌شوند


بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، خبرنگاران از خدمات رایگان معاضدت قضایی برخوردار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا)، از آنجایی که دو حرفه وکالت و روزنامه‌نگاری در بسط و گسترش آگاهی‌های عمومی و ارتقای حقوق اساسی ملت نقش بسزایی ایفا می‌کنند و همچنین در چارچوب همکاری‌های حرفه‌ای، ترویجی، آموزشی و فرهنگی متقابل میان نهاد‌های صنفی، تفاهم‌نامه همکاری میان اسکودا و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران منعقد خواهد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه تمامی خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که به سبب فعالیت‌های حرفه‌ای خود دچار مشکلات حقوقی و قضایی می‌شوند می‌توانند با اخذ معرفی‌نامه از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران از خدمات رایگان معاضدت قضایی اسکودا برخوردار شوند.

برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان در حوزه‌های «حقوق و رسانه» و نیز «روابط عمومی و ارتباطات» از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه همکاری مشترک است.

این تفاهم‌نامه روز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه جاری در مراسمی با حضور روسای اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران و جمعی از پیشکسوتان عرصه رسانه به امضا می‌رسد.

خدمات الکترونیک