حیدری، نماینده مجلس: امنیتی کردن حجاب کار اشتباهی است


شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است امنیتی کردن حجاب اشتباه است.

به گزارش جماران، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی شهریار حیدری را می‌خوانید:

ایرانی‌ها از گذشته‌های دور تا امروز همیشه مقید به پوشش بوده‌اند، اما موضوعاتی مثل بی‌کاری، تورم، گرانی و عدم مدیریت مشکلات جوانان در کشور، زمینۀ بدحجابی و نه بی‌حجابی را در جامعه فراهم آورد. من اعتقاد دارم که بی‌حجابی در جامعه ما وجود ندارد؛ اما حجاب، حجاب درونی است که مردم ایران به آن مقید هستند.

فرماندهی انتظامی در چهار سطح گشت ارشاد انجام می‌دهد. فرماندهی انتظامی درگیر موضوعاتی شده است که جزء شرح وظایف این نهاد نیست.

این نهاد مسئول تأمین امنیت و حفاظت جامعه است اما بخش بزرگی از بدنۀ آن وارد موضوعی شده که به صورت ریشه‌ای به نهادهای فرهنگی مربوط است. بخش عمده‌ای از بودجه مملکت به سمت نهادهای فرهنگی می‌رود؛ ۲۴ دستگاه در کشور بودجه فرهنگی دریافت می‌کنند، اما اثرات فرهنگی هیچ نمود و اثری در جامعه ندارد.

به نظرم اگر بودجه‌ها را از دستگاه‌های فرهنگی بگیرند، به اشتغال اختصاص دهند و به شرایط زندگی جوانان کمک کنند خود به خود این وضعیت سر و سامان پیدا می‌کند و نیاز به گشت ارشاد و طرح جدیدی نیست.

قطع به یقین ما اصل موضوع را فراموش کردیم، به موضوعات فرعی چسبیدیم که اثرات چندانی در جامعه ندارد و کاری نکردیم که جوانان مشغول به کار باشند.

اگر جوان مشغول کار باشد و معیشت، درآمد و اقتصادش تأمین شود هیچ وقت در خیابان‌ها رها نمی‌گردد. لذا نیاز نیست که نیروی انتظای وقت بگذارد و در گرما و سرما درگیر پدیده بدحجابی و بی‌حجابی باشد.

امنیتی کردن حجاب کار اشتباهی است

نباید فرماندهی انتظامی را با مردم درگیر کنند.

خدمات الکترونیک