با اعمال مقررات آیین نامه ۱۴۰۰، قبولی ۲۱ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون کارآموزی وکالت ۱۴۰۱ منتفی شد


وحید پایه ‌پره عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گیلان با اعلام این خبر در گفتگو با روابط عمومی کانون گفت : پس از برگزاری آزمون داوطلبین کارآموزی وکالت در تیرماه ۱۴۰۱، سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نتایج این آزمون در اواخر شهریور ماه، اسامی پذیرفته شدگان را جهت طی مراحل قانونی به کانون های وکلای دادگستری ارسال نمود.

وی ادامه داد: در این راستا کانون وکلای دادگستری گیلان با صدور فراخوانی از پذیرفته شدگان در این آزمون جهت انجام ثبت نام و طی روند کارآموزی وکالت دعوت بعمل آورد.

پایه ‌پره با اشاره به جزئیات روند کارآموزی وکالت ۱۴۰۱ افزود: با اعمال مقررات قانونی به ویژه صراحت ماده ۴۵ آئین نامه اجرائی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۴۰۰، قبولی تعداد ۲۱ نفر از مجموع پذیرفته شدگان کانون وکلای دادگستری گیلان کان لم یکن و منتفی شد و آن دسته از پذیرفته شدگانی که پرونده هایشان از حیث مدارک و مستندات و نیز استعلامات واصله از مراجع ذیصلاح قانونی، جهت طی فرآیند کارآموزی وکالت تکمیل بود، بمنظور طی دوره آموزشی به کمیسیون های کارآموزی کانون تعرفه گردیدند و هم اکنون با اتمام دوره آموزشی مرحله اول از مراحل سه‌گانه کارآموزی، آماده شرکت در آزمون موضوع بند ۱ ماده ۵۴ آئین نامه مزبور در نیمه مردادماه می شوند.

عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گیلان در ادامه به بیان دلایل منتفی شدن قبولی ۲۱ نفر از پذیرفته شدگان آزمون ۱۴۰۱ پرداخت و گفت : برابر مقررات ماده ۴۵ آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، چنانچه پذیرفته شدگان آزمون ظرف سه ماه از موعد مقرر و اعلام شده از ناحیه کانون حسب مورد جهت ثبت نام، ارائه مدارک یا رفع نقص اقدامی بعمل نیاورند قبولی شان کان لم یکن محسوب می گردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : در این ارتباط تعداد ۵ نفر اساسا مراجعه‌ای به کانون جهت ثبت نام نداشتند. تعداد ۸ نفر بعد از ثبت نام انصراف مکتوب خود را از انجام کارآموزی وکالت به کانون اعلام نمودند. تعداد ۴ نفر نیز علیرغم انجام پیش‌ثبت نام و ارائه فتوکپی مدارک، از مراجعه به کانون و ارائه اصول مدارک و نیز پاسخ استعلامات از مراجع ذیصلاح قانونی با وصف پیگیری های متعدد کانون تا اواخر تیرماه ۱۴۰۲ خودداری نمودند و ۴ نفر نیز نقص پرونده داشتند که در نتیجه و به موجب تصمیم کانون قبولی‌شان وفق مقررات قانونی منتفی شد.

گفتنی است آزمون داوطلبین کارآموزی وکالت ۱۴۰۲ ، در تاریخ ۱۳ مرداد ماه در سراسر کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد.

خدمات الکترونیک