اولین دوره کارگاه آموزشی روابط عمومی های کانون های وکلای دادگستری

کارگاه آموزشی 1
کارگاه آموزشی 4
کارگاه آموزشی 3
کارگاه آموزشی 2

🔹اولین دوره کارگاه تخصصی آموزشی روابط عمومی کانونهای وکلای دادگستری، مورخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، در محل اتحادیه برگزار گردید. خانم نورا احسانگر مسئول کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گیلان در این کارگاه حضور داشتند.

🔹دکتر جعفر کوشا در افتتاحیه کارگاه آموزشی روابط عمومی کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور با اشاره به ضرورت ارتقای ساختار، جایگاه و اثربخشی روابط عمومی‌ها، معرفی صحیح خدمات وکلای دادگستری به مردم و تبیین چهره اجتماعی و مدنی نهاد وکالت را ضروری دانسته و رویکرد علمی و تخصصی به روابط عمومی را مورد تاکید قرار داد.

🔹وی با اشاره به اقتضای اطلاع رسانی شفاف و بهنگام و اقناعی در عصر ارتباطات اظهار داشت: سازمان روابط عمومی باید با رویکرد اثربخش هجمه‌ها علیه نهاد وکالت را پاسخ داده و در جهت تقویت مرجعیت نهاد وکالت و نقش آفرینی آن برای اصلاح و توسعه نظام حقوقی مبادرت نماید.

🔹رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری کشور همبستگی و همکاری وکلا در جهت حمایت از حقوق عامه و گسترش عدالت و آزادی را مهم برشمرده و تاکید کرد: همکاری روابط عمومی‌ها در جهت پیشگیری از جرم، نفی خشونت، آموزش شهروندان، تسهیل دسترسی به وکیل و وکالت تخصصی می‌تواند گامی بلند برای تحقق عدالت قضایی و توسعه حقوقی در کشور باشد.
وی با انتقاد از رویکرد تخریبی برخی رسانه‌ها که به صورت سازمان‌مند چهره خدوم وکلای دادگستری را مشوش جلوه می‌دهند تصریح کرد: اشتراک ایده‌های کنشگران روابط عمومی برای خنثی کردن عملکرد این رسانه‌های محرب ضرورت دارد.

🔹در ادامه این جلسه آقای کامبیز نوروزی -وکیل و روزنامه نگار- نیز با اشاره به ضرورت توجه به زبان حقوقی برای ارتباط کانون‌های وکلا با شهروندان، آموزش و ابزار مناسب برای انتقال پیام‌های حقوقی به مردم را مورد تاکید قرار داد.

🔹وکیل صالح نقره‌کار نیز با تاکید بر نگاه راهبردی به روابط عمومی اظهار داشت: روابط عمومی نباید توجیه‌گر وضع موجود یا وسیله ارتقای هیات مدیره‌ها باشد، بلکه چهره مردمی وکالت را تقویت و در مبارزه با فساد اهتمام نماید.

سپس، کارگاه آموزشی روابط عمومی با حضور دکتر ضیایی‌پور در نوبت عصر آغاز گردید.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گیلان به نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران

اولین دوره کارگاه آموزشی روابط عمومی های کانون های وکلای دادگستری

خدمات الکترونیک