انهدام یک شبکه کارچاق‌کنی در استان مرکزی/ دریافت ۳ میلیارد تومان از خانواده یک محکوم اعدامی


حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی یک شبکه کارچاق‌کنی به سرپرستی یک زن در این استان را منهدم کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به انهدام یک شبکه کار چاق‌کنی به سرپرستی یک زن گفت: این زن که اهل و ساکن تهران است خود را وکیل دادگستری معرفی و با ادعای ارتباط با قضات دیوان عالی کشور با یکی از خانواده‌های محکوم به اعدام ارتباط گرفته و با طرح عناوین مذکور و تعهد به اخذ یک درجه تخفیف مبلغ حدود ۳ میلیارد و یکصد میلیون تومان دریافت کرده بود.

وی افزود: این در حالی است که این فرد هیچ اقدامی در پرونده مربوطه انجام نداده و حکم اعدام اجرا شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: با رصد و پیگیری حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی مشخص شد فرد مذکور و مرتبطین وی هیچ اعمال نفوذی در مجموعه دستگاه قضایی نداشتند و صرفا با شگرد‌های مختلف سوء استفاده از شرایط روحی خانواده محکوم به اخاذی مبادرت کرده‌اند.

وی اظهار تصریح کرد: با همکاری حفاظت مرکز قوه قضاییه ۴ نفر از متهمین دستگیر و با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و پرونده در حال رسیدگی در یکی از شعب بازپرسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اینکه متهم در پرونده دیگری نیز ادعای اعمال نفوذ داشته عنوان کرد: این موضوع نیز در حال بررسی و تکمیل فرایند تحقیقات است.

وی از مراجعان به مجتمع‌های قضایی استان خواست فریب مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی را نخورده و پرونده خود را از مسیر قانونی دنبال کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۵۸۰ در شناسایی سوء جریان‌های مالی، فساد اداری و مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی همکاری کنند.

خدمات الکترونیک