آگهی برگزاری انتخابات هیات رئیسه و بازرسان اسکودا منتشر شد


آگهی برگزاری انتخابات هیات رئیسه و بازرسان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ در روزنامه اطلاعات منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اسکودا، متن آگهی برگزاری این انتخابات که از سوی دکتر جعفر کوشا، رئیس شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) منتشر شده، به این شرح است: «نظر به اینکه دوره دو ساله تصدی هیأت رئیسه اسکودا رو به پایان است و برگزاری انتخابات هیأت رئیسه به منظور انتخاب رئیس، دو نائب ‌رئیس و دو بازرس (اصلی و علی‌البدل) یکی از دستورات همایش آینده اسکودا به میزبانی کانون وکلای دادگستری هرمزگان می‌باشد، در اجرای ماده ۲۶ آیین کار اسکودا از داوطلبان احراز این سمت‌ها تقاضا می‌شود درخواست کتبی خود را همراه با تصویر صفحات دوم و سوم پروانه وکالت و صفحه‌ای که در آن آخرین تمدید پروانه درج شده است، به دفتر اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، خیابان هفدهم، شماره ۲۰، طبقه سوم، کدپستی ۱۵۱۳۸۳۳۸۱۵ ارسال فرمایند.

نکات قابل توجه:

۱- به موجب بند ب ماده ۹ اساسنامه اسکودا، داوطلبان باید دارای حداقل ۸ سال سابقه وکالت پایه یک دادگستری باشند.

۲- به موجب ماده ۲۲ اساسنامه اسکودا، رئیس، نواب رئیس و بازرسان می‌توانند از خارج از هیأت عمومی اسکودا و هیأت‌های مدیره کانون‌های عضو انتخاب شود.

۳- داوطلبان محترم در تقاضای خود خلاصه‌ای از سوابق علمی و حرفه‌ای و اجتماعی خود را مرقوم فرمایند.

۴- مهلت ارسال تقاضا یک ماه از تاریخ درج آگهی در روزنامه است. پس از انقضای مهلت ثبت‎ نام هیچ درخواستی پذیرفته نمی‌شود.

۵- کانون‌های محترم وکلای دادگستری نیز مراتب را به نحو مقتضی به اعضای خود اعلام خواهند فرمود.

۶- در پایان مهلت و پس از بررسی مدارک ارسالی و نیز سوابق داوطلبان و تأیید آن در شورای اجرایی، مشخصات داوطلبان به همه کانون‌های عضو اعلام خواهد شد تا مورد امعان نظر اعضای محترم هیأت های مدیره قرار گیرد.

۷- درخواست باید به امضاء شخص داوطلب برسد و انجام این امر به نیابت قابل قبول نیست.»

گفتنی است انتخابات هیات رئیسه و بازرسان اسکودا اواخر آبان ماه سال جاری به میزبانی کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان در کیش برگزار می‌شود.

خدمات الکترونیک