راهنمای تمدید الکترونیک پروانه کارآموزی وکالت (۱۴۰۱)

_

۱-پس از مطالعه دقیق شرایط تمدید الکترونیک، اقدام به فشردن دکمه آغاز فرآیند تمدید نمایید.

۲-فرآیند تمدید پروانه کارآموزی به روش الکترونیکی دارای ۵ مرحله می باشد.

۳-پس از فشردن دکمه آغاز فرآیند تمدید در ذیل این صفحه وارد مرحله اول (اطلاعات هویتی متقاضی تمدید پروانه کارآموزی وکالت) خواهید شد. در این مرحله اطلاعاتی هویتی، راه های تماس و … را در فیلدهای مشخص به فارسی تکمیل نموده و روی دکمه مرحله بعد، کلیک نمایید.

۴-سپس وارد مرحله دوم شده و تصویر سند پرداخت سهم دولت بابت پروانه کارآموزی وکالت را در این بخش بارگذاری کنید. در صورتی که مبلغ سهم دولت را پرداخت کرده، اما تصویری از آن ندارید؛ همواره می توانید از اینجا (کلیک کنید) ، استعلام اعتبار پرداختی سهم دولت را بررسی و نسبت به صدور گواهی اقدام نمایید.

۵-پس از آن به مرحله اطلاعات پرداخت سهم بیمه به صندوق حمایت وکلا وارد شوید. در صورتی که عضو صندوق حمایت وکلا نیستید؛ گزینه خیر را انتخاب کرده و در صورت عضویت، نسبت به بارگذاری تصویر سند پرداخت حق بیمه (صندوق حمایت) و تعیین تاریخ تسویه حساب خود با صندوق تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱ اقدام نمایید. همواره می توانید با ورود با سایت صندوق حمایت ، نسبت به تسویه آخرین فیش صادر شده، اقدام نمایید. (ورود به سامانه پرداخت فیش صندوق)

۶-حال وارد مرحله پنجم شده و وضعیت پرداخت حق عضویت، به صورت یکساله قابل مشاهده است. (مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ تومان).

۷-در مرحله ششم، با استفاده از موس در کامپیوتر و تاچ در وسیله های الکترونیک لمسی؛ امضای دیجیتال خود را در کادر سفید رنگ، درج و در نهایت دکمه ثبت و هدایت به درگاه بانکی را کلیک کنید.

۸-بعد از چند ثانیه وارد درگاه بانکی اختصاصی کانون وکلای دادگستری گیلان شده و می توانید با کلیه ی کارت های عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال می باشد، اقدام به پرداخت حق عضویت نمایید. اطلاعات کارت خود را وارد، رمز دوم پیامکی را درج و سپس دکمه «پرداخت» را کلیک نمایید. دقت کنید در هیچ مرحله ای از دکمه back مرورگر استفاده ننمایید. پس از چند لحظه سیستم شما را به سایت اینترنتی کانون گیلان، هدایت خواهد کرد.

۹-در صورتی که به درستی تمامی مراحل را طی نموده و پرداخت به صورت صحیح انجام شده باشد؛ در صفحه پیش رو یک کد رهگیری قرمز رنگ به نمایش در خواهد آمد. همچنین کد رهگیری به شماره همراه وارد شده در مرحله اول ، پیامک خواهد شد.

۱۰-در صورتی که کد رهگیری برای شما صادر نشد و به جای آن یک خط تیره (-) به نمایش درآمد؛ پرداخت شما به درستی صورت نپذیرفته و مجددا اقدام به تکمیل فرم و عملیات پرداخت نمایید.

۱۱-در صورتی که کد رهگیری برای شما صادر نشد، اما مبلغ از حساب شما کسر شد؛ کمی صبر کرده، مبلغ حداکثر طی ۳ ساعت توسط بانک مرکزی، به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

۱۲-پس از دریافت کد رهگیری، کلیه ی اسناد بارگذاری شده توسط کارشناسان کانون مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید مدارک، از طریق پیامک نسبت به اطلاع رسانی و دعوت جهت حضور برای تمدید فیزیکی پروانه اقدام خواهد شد. بدیهی است در این حالت تمدید پروانه در سامانه عدل ایران صورت گرفته و خللی در روند انجام فعالیت کارآموز وکالت در سامانه ایجاد نخواهد شد.

۱۳-در صورت وجود نقص در مدارک بارگذاری شده، موضوع نقص به صورت مشخص از طریق پیامک به اطلاع خواهد رسید.

در صورت بروز هرگونه مشکل درتمدید الکترونیک پروانه وکالت می توانید با شماره تلفن های کانون وکلای دادگستری گیلان ۰۱۳۳۲۸۵۸۶۱۶ – ۰۱۳۳۲۸۵۸۶۱۷ – ۰۱۳۳۲۸۵۸۶۱۸ ، داخلی ۱۱۱ ؛ مدیرداخلی، آقای دکتر محمد خان میرزایی در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

نظرسنجی راهنمای تمدید الکترونیک پروانه کارآموزی وکالت (۱۴۰۱)
خدمات الکترونیک