برگزاری نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر اعضای هیأت‌مدیره کانون با نمایندگان منتخب کانون در هر شهر

پیرو مصوبه اخیر هیأت‌مدیره محترم کانون وکلای دادگستری گیلان مبنی بر انتخاب تعدادی از همکاران به عنوان نماینده کانون در هر شهر و در راستای تسهیل و تسریع در انجام هماهنگی‌های لازم و پیشبرد موارد ارجاعی به همکاران و هم چنین انتقال سریع موارد، مواضع و نیز پیشنهادات عزیزان به هیأت‌مدیره و بالعکس، نشست مشترکی امروز مورخ 11/7/98 ساعت 10:30 در محل کانون منعقد شد.

در این دیدار که با حضور رئیس، نائب رئیس و دبیر محترم هیأت مدیره کانون برگزار شد، در ابتدا ریاست محترم کانون ضمن خوش‌آمدگویی محضر نمایندگان محترم هر شهر به برخی جهات و دلایل توجیهی انتخاب نماینده در شهر به عنوان نمایندگان کانون و هیأت‌مدیره پرداخت و اهتمام در برقراری ارتباط بیشتر فی‌مابین همکاران با بدنه کانون و هم‌چنین شناسایی خلاء‌ها و مشکلات موجود در دادگستری هر شهر را که وکلای متبوع کانون با آنها مواجه هستند از طریق نمایندگان منتخب تأکید و درخواست کمک بیشتر در این زمینه‌ها از حاضرین را خواستار و تصریح نمودند، ساختار سازمانی کانون از طریق انتخاب هیأت‌مدیره از سوی مجمع عمومی دموکراتیک است لیکن بعد از انتخاب، تصمیمات به‌صورت سانترالیستی اتخاذ می‌شود و ضروری است هیأت‌مدیره مدام با مجموعه همکاران ارجمند در سراسر استان ارتباط ارگانیک داشته باشد و از دغدغه‌ها و مشکلات آگاهی یافته و راه‌حل‌های مبتنی بر تعامل با نمایندگان ارائه و به حیطۀ اجرا درآورد.

در ادامه این نشست، نائب رئیس محترم کانون نیز موضوع آسیب‌شناسی مشکلات موجود در ارتباط با نهاد کانون وکلاء را از حیث جامعه‌شناسی مطرح و رایزنی با یکی از اساتید محترم عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان را در جهت بررسی مشکلات موجود در ارتباط با مسائل مربوط به ارتباطات بیرونی و داخلی حاکم بر کانون‌های وکلاء با یکدیگر با وکلاء و نیز با سایر نهادهای مرتبط در عرصه‌های مختلف در جوامع کنونی را مطرح و بر نظارت نحوه وصول حقوق مالی کانون هنگام ابطال تمبرهای مالیاتی وکالت‌نامه تأکید نمودند.

داود وکیل‌پور در ادامه ضمن تقاضا از نمایندگان منتخب، در انعکاس مشکلات وکلای هر شهر به کانون در اسرع وقت، تلاش در جهت ارتباط مستمر با هیأت‌مدیره را خواستار شده و با حائز‌اهمیت‌دانستن استفاده از ظرفیت نمایندگان محترم هر شهر، ابراز امیدواری کردند که در پیشبرد امور و برنامه‌های کانون، توفیق بیشتری از این طریق حاصل شود.

نائب رئیس محترم کانون از نمایندگان حاضر در جلسه، اتخاذ تدابیر مناسب جهت برقراری ارتباط بیشتر فی‌مابین کانون با نهادهای مرتبط در هر شهر از قبیل دارایی، نیروی انتظامی و ... را مورد تقاضا قرار دادند.

در ادامه این نشست، جناب وکیل حسن صدر ممتاز دبیر محترم هیأت‌مدیره ضمن عرض خوش‌آمدگویی به حاضرین، پیگیری اختصاص اتاق به وکلاء دادگستری در هر شهر را مطرح و برگزاری نشست‌های مشترک از سوی نمایندگان منتخب با رؤسای دادگستری در هر شهر در جهت ایجاد تعامل بیشتر و کارآمدی آن را مورد تأکید قرار داده و آمادگی هیأت‌مدیره کانون جهت تبادل‌نظر با همکاران وکیل را اعلام نمودند. هم‌چنین حین برگزاری این نشست، تعدادی از نمایندگان محترم وکلای شهرهای مختلف گیلان به ابراز نظرات و اندیشه‌های خود مرتبط با موضوع جلسه پرداخته و ضمن انعکاس پاره‌ای از مسائل مبتلا‌به همکاران در شهر متبوع خود، خواستار پیگیری و اقدام هیأت‌مدیره در جهت رفع آنها شدند.

در این نشست مقرر شد ریاست محترم هیأت‌مدیره کانون در قالب شرحی مکتوب نسبت به معرفی همکاران منتخب به عنوان نمایندگان هیأت‌مدیره کانون وکلاء در آن شهر به رؤسای دادگستری‌های استان گیلان اقدام مقتضی را معمول دارند.

 در پایان این نشست برگزاری جلسات هم‌اندیشی به صورت مستمر فی‌مابین نمایندگان منتخب با هیأت‌مدیره نیز مورد تأکید حاضرین قرار گرفت.

جلسه در ساعت 11:30 به اتمام رسید.

 

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گیلان